Otázky a odpovědi

 

Co je to Výpis z REPI?

Registr REPI byl založen jako třetí v pořadí a je mladším sourozencem registrů BRKI a NRKI. Jeho zakladatelem je společnost CRIF – Czech Credit Bureau a jeho oficiální název je CRIF – Registr platebních informací. Jeho hlavním cílem jde sdružovat společnosti, které poskytují svým klientům nějaký druh služby, založené na splátkách. Může se jednat o půjčku, nákup na splátky nebo nákup na fakturu s odloženou splatností.

Registr je určen pro poskytovatele úvěrů, e‑shopy, společnosti pronajímající nemovitosti, poskytující telekomunikační nebo datové služby a poskytovatele kabelových televizí.

Seznam členů registru, kteří mezi sebou sdílejí informace naleznete ZDE.

Registr (REPI) obsahuje negativní ale i pozitivní informace. Negativní znamená, že klient neplatí své závazky za služby nebo splátku úvěru včas, pozitivní pak obsahuje informace o tom, že klient včas a řádně své závazky splácí. Členové registru jsou společnosti, které si chtějí prověřit platební historii klienta předtím, než mu poskytnou splátkovou službu. Platební historie však není kritériem jediným. Posuzují se také aktuální příjmy a výdaje klienta ve vztahu s požadovanou výší půjčky/kreditu. Dobrá platební historie však může výrazně pomoci.

Pokud potřebujete pouze stručné informace, některá data z REPI registru obsahuje výpis MůjKredit.

Mohlo by vás zajímat

Výpis z REPI

200 Kč/výpis

Zjistěte jak energetické společnosti, firmy poskytující nákupy na splátky či eshopy hodnotí vaši úvěruschopnost.

Výpis z BRKI

200 Kč/výpis

Zkontrolujte vaše údaje týkající se úvěrových produktů a průběhu jejich splácení u bankovních institucí v Bankovním registru.

Články a zajímavosti

Hypotéky by zdražení předčasného splacení mělo zlevnit

Sankce za předčasné splacení hypotéky se může od roku 2024 nově pohybovat až v řádu desítek tisíc Kč oproti současným maximálně pár tisícovkám. Tato zpráva – na první poslech pro hypotéční klienty nevýhodná – se po hlubším zamyšlení nad reálnými fakty zdá být pro ně sdělením spíše pozitivním. V…