Otázky a odpovědi

Výpis z registru je komplexní informační zdroj, který obsahuje negativní, ale i pozitivní údaje o celkové platební morálce a úvěrové historii konkrétního člověka/žadatele o úvěr.
Výpis z registru začíná identifikačními údaji – v případě nepodnikající fyzické osoby tedy OSOBNÍMI DATY: jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo a datum narození. Mezi identifikátory je také kód, který je subjektu v registru přidělen. Je-li subjekt podnikatelem, jsou identifikační údaje doplněny o IČO a DIČ.
Výpis z registru dále pokračuje výčtem všech úvěrových kontraktů podle typu operace a jejich fáze: od žádosti, přes odmítnutí, odvolání, existenci až po ukončení.
Pod SPLÁTKOVÉ OPERACE spadají osobní a spotřebitelské úvěry, koupě na splátky, hypoteční úvěry, leasingy, apod.
Do operací typu KREDITNÍ KARTY se řadí kromě karet také úvěr ze stavebního spoření nebo revolvingový (automaticky se opakující) úvěr.
Bankovní registr eviduje navíc ještě NESPLÁTKOVÉ OPERACE, jako jsou kontokorentní úvěr a povolený debet. Tyto produkty vám dovolují čerpat v rámci dohodnutého limitu a úroku finanční hotovost z běžného účtu, i když na něm přechodně nemáte potřebnou částku peněz.
V další části je uvedena měsíční splátková SUMA za všechny splátkové kontrakty. Ty jsou pak jednotlivě detailně popsány včetně 24měsíční historie splácení. Obdobně jsou pak charakterizovány i další typy úvěrových kontraktů včetně sumarizace.
Mezi detailními informacemi o každém jednotlivém kontraktu můžete nalézt například datum poslední aktualizace, celkovou částku úvěru, počet a periodicitu splátek, výši měsíční splátky, maximální dlužnou částku, ručení, předmět úvěru nebo nejhorší negativní status na kontraktu.
V poslední části je umístěn přehled všech ŽÁDOSTÍ daného klienta a jeho role. Tedy zda sám žádal o úvěr nebo v žádosti hrál například roli ručitele či spolužadatele.
Pokud se zaregistrujete do portálu, máte online přístup ke všem výpisům a službám. Vše můžete vyřídit jednoduše z pohodlí domova nebo kanceláře.
Při zadávání platby z vašeho účtu jste špatně vyplnili číslo příjemcova konta. Co s tím? V naprosté většině případů o odeslané peníze nepřijdete, máte na ně stále právo. Dokonce nárok, jelikož jsou po určitých krocích soudně vymahatelné. Dojde-li nicméně ke smolné konstelaci okolností, můžete čekat…
Řada lidí ve světě i v České republice stále používá hesla, která jsou pro internetové podvodníky snadno odhalitelná. Češi například kromě klasického „hesla“ používají osobní jména sebe nebo svých blízkých či citově zabarvená slova jako „miláček“ nebo beruška.“ Vyplývá to z globálního výzkumu CRIF…