Jednou z výhod úvěrových zpráv, ke kterým se můžete dostat online prostřednictvím tohoto serveru kolikmam.cz, je nesporně to, že čerpají data z pozitivních registrů. To, že Bankovní i Nebankovní registr klientských informací jsou pozitivní, znamená, že obsahují také informace o řádném a včasném splácení ze strany klientů. Neshromažďují tedy pouze a jen údaje o neplatičích a opožděných plátcích jako některé další takzvané negativní registry. Samozřejmě, že zákazníci s kladnou finanční historií pak mají větší šanci získat finanční produkt za výhodnějších podmínek než ti, kteří své závazky nedodržují. Dá se tedy říci, že naše pozitivní registry jsou spravedlivé. Pokud se totiž z nějakého důvodu dostane negativní informace o vás do jednoho z registrů, a jde přitom o ojedinělou záležitost, kterou jste dokázali dát rychle do pořádku a další pozitivní informace převažují, tak určitě je to pro vás příznivější a spravedlivější vizitka vaší splátkové disciplíny, než kdyby se váš profil sestavoval jen na bázi registru, který eviduje pouze prohřešky.

Tak to bylo jedno pozitivum. Druhým je, že služeb serveru kolikmam.cz využívá stále více klientů. Od spuštění portálu v únoru 2014 bylo jeho prostřednictvím koupeno téměř 700 úvěrových zpráv. Přitom každý další měsíc překonal v počtech ten předcházející. Čím více zákazníků bude kolikmam.cz informovat o jejich finančních závazcích, tím zodpovědnější a rozumnější bude zadlužování v Česku. A to je potřeba. Data z Bankovního i Nebankovního registru klientských informací totiž ukazují, že ke konci prvního čtvrtletí roku 2014 dosáhl objem úvěrů tři a více měsíců po splatnosti (+zesplatněné úvěry) výše 53 miliard Kč a byl o 6 miliard Kč vyšší než před rokem. Podíl těchto hrožených úvěrů na celkovém dluhu se zvýšil o 1 procentní bod. U krátkodobých úvěrů dosahuje dokonce vysokých 10 %. Zatímco problémy se splácením mělo u dlouhodobého úvěru 32 tisíc osob, u krátkodobého úvěru to bylo už 287 tisíc lidí.

Dopad ohrožených úvěrů pak naznačují statistiky osobních bankrotů. Jejich počet se sice v květnu snížil oproti dubnu o 350 na 1 414, ale stále jejich množství za posledních 12 měsíců převyšuje předchozí rok o 6 %. V průměru bylo za poslední rok vyhlášeno měsíčně 1636 osobních bankrotů. Tato neradostná data jen dokazují, jak užitečným nástrojem je portál kolikmam.cz a jeho hlavní produkt: úvěrové zprávy online. Bez běhání na klientská centra či na poštu vám rychle dokáže zprostředkovat informaci o tom, jaké závazky máte a jak je splácíte. Umožňuje vám půjčovat si s rozumem a zároveň vám poskytne rychlý signál v případě, že jste na nějakou splátku zapomněli.  Pak můžete rychle zareagovat a obrátit se na vaši banku či finanční instituci a problém bezprostředně řešit. Solidní finanční instituce to určitě přivítají. Nepřejí si bankroty svých klientů, na rozdíl od většiny poskytovatelů nebankovních krátkodobých půjček.

Vyzkoušejte naše služby

Na portálu kolikmam.cz jsou dostupné informace o fyzických osobách a fyzických osobách podnikajících. Registrovaní uživatelé zde získají přístup k výpisům z registrů a dalším nabízeným službám.

BEST SELLER

Joint report CIBR+NBCIR

200 CZK/report

Increase your chance of getting a mortgage or loan by checking your information in the registers and finding out your rating. 

BEST SELLER

MyCredit

100 CZK/report

Prove your credibility to employers or property landlords with a short summary report on a single sheet.

BEST SELLER

Distrains

40 CZK/first query

Check for distrains against individuals and entrepreneurs in the official database. Avoid unnecessary troubles.

REPI report

200 CZK/report

Find out how energy companies, companies offering installment purchases, or online shops evaluate your creditworthiness.

Report from CIBR

200 CZK/report

Check your data regarding credit products and their repayment progress with banking institutions in the Banking Register. 

Report from NBCIR

200 CZK/report

Check your information about financial obligations and the progress of their repayment with companies in the Non-Banking Register.

#kolikmam365

499 CZK/year

Get a detailed overview of all your commitments in the CIBR and NBCIR registers, creditworthiness assessment, and receive alerts of changes. 

NetAgent

365 CZK/year

Monitor your personal and financial data online. This will help prevent the misuse of your data and identity theft.

Sledujte nás

×

Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.