Vzít si na vaše jméno mnohatisícový úvěr a k tomu jako bonus vám vybílit bankovní konto. Půjčit si na vás drahé auto a nikdy ho nevrátit. Ubytovat se na doklady s vašimi iniciálami v luxusním hotelu a nezaplatit. Nakoupit vaším jménem zbraně a páchat s nimi trestnou činnost. Na vaše papíry si odsedět trest, takže už nebudete mít čistý trestní rejstřík. Tyto a další pohromy vám může způsobit zloděj vaší identity. Zjistit včas, že někdo zneužil vaše osobní data, není přitom v dnešním stále více virtuálním IT světě vždy úplně jednoduché. Fyzické doklady totiž k tomu nemusíte přímo ztratit. Někdo si je může jen na pár minut „vypůjčit“ a zkopírovat si je. Pak je zneužít či použít pro výrobu falešných průkazů. Jenže identifikátory vaší totožnosti nejsou jen fyzické dokumenty, ale také všemožné kódy, PINy, čísla, hesla. A u nich se zneužití zachytává ještě hůře. Většinou, až když je pozdě.

Právě proto spouští v těchto dnech tento portál službu Hlídám si, kolikmam.cz. Ta umí upozornit prostřednictvím sms, mailu či přes uživatelskou webovou aplikaci, že někdo na vaše jméno žádá či už dostal úvěr. Banky a další finanční společnosti si totiž zájemce o půjčku prověřují v Bankovním a Nebankovním registru. A na oba registry je kolikmam.cz napojen. Pokud se o avizovaný úvěr ucházíte vy, je vše v pořádku. V případě, že ne, tak se s velkou pravděpodobnosti někdo pokouší zneužít vaší identitu a z vás udělat dlužníka proti vlastní vůli.  Vy ale můžete díky Hlídám si, kolikmam.cz rychle zareagovat. Zároveň můžete vykonat preventivní opatření i na jiných frontách – viz výše uvedené hrozby – a nahlásit podezřelou aktivitu úřadům, dalším relevantním finančním institucím či policii. Ty zajistí zneplatnění a zveřejnění zneužitých dokladů, respektive blokaci například platebních karet či mobilů.

Hlídám si, kolikmam.cz vás také umí zalarmovat v případě, že jste zapomněli řádně a včas splácet své dluhy. Náš nový varovný systém bude klienty rovněž upozorňovat i na další finanční operace, které se jich týkají a je užitečně se o nich co nejdříve dozvědět: například na zesplatnění či odpis jejich dluhu, respektive pohledávky věřitele, na její soudní vymáhání či prodej. Pak totiž rovnou můžete vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti. Exekutor může být už na obzoru.

Nová výstražná služba Hlídám si, kolikmam.cz bude zpoplatněna 250 korunami ročně za hlídkování v jednom registru, což se při akcelerující hrozbě kybernetického hactivismu  vyplatí. Vždyť v roce 2009 řešili kriminalisté v Česku 62 nahlášených zneužití hesel a údajů ve virtuálním prostoru. V roce 2013 už to bylo 242 případů. Počet phishingových útoků a dalších fíglů s cílem získat osobní data se tedy zvyšuje geometrickou řadou. V roce 2013 si na uvedená oklamání stěžovalo v USA 13 milionů lidí, tedy zhruba 7 % populace země. Česko se k obdobným reáliím rychle blíží.

Proto opravdu dbejte o zvýšenou ochranu svých dokladů a personálních údajů. Ověřujte si, zda na ně má případný žadatel vůbec zákonné právo. Průkazy a karty „nedávejte z ruky“. Používejte účinné antiviry, aktualizujte operační systémy. Nevyhazujte účtenky od provedených transakcí, které obsahují vaše personální data, často včetně podpisu. Schovávejte si je, posléze skartujte, spalte. Mimochodem váš podpisový vzor by se měl aspoň v něčem lišit od vaší běžně používané parafy. Nereagujte na maily od neznámých a tím podezřelých odesílatelů. Přihlašovací a osobní údaje zadávejte jen na ověřených serverech.

Vaše hesla by neměla být univerzální a slabá, zato pravidelně obměňovaná. Vždyť prolomit náhodné 6místné heslo, které využívá jen malá písmena a číslice, se zdatnějším hackerům podaří v průměru do jedné hodiny. Hacknout ale 8místný kód sestavený z většiny typů povolených ASCII znaků (velké a malé litery, čísla plus další znaky, kterými je vybavena běžná klávesnice: &, @, /, % apod.) by se jim během jejich života jen stěží podařilo. Trvalo by to totiž teoreticky až stovky let.  Člověk ale není stroj. V dnešním hektickém digiworldu, i přes důslednou opatrnost, všechno neuhlídá. Proto si pořiďte vycvičeného hlídacího kyber-psa. Slyší na jméno Hlídám si, kolikmam.cz.

Vyzkoušejte naše služby

Na portálu kolikmam.cz jsou dostupné informace o fyzických osobách a fyzických osobách podnikajících. Registrovaní uživatelé zde získají přístup k výpisům z registrů a dalším nabízeným službám.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Společný výpis BRKI+NRKI

200 Kč/výpis

Zvyšte vaši šanci na získání hypotéky nebo půjčky tím, že si ověříte údaje v registrech a zjistíte si vaše hodnocení. 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

MůjKredit

100 Kč/výpis

Prokažte vaši důvěryhodnost zaměstnavatelům nebo pronajímatelům nemovitostí zkráceným výpisem. 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Exekuce

40 Kč/dotaz + 25 Kč za detail

Prověřte exekuce u osob a podnikatelů v oficiální databázi. Vyhnete se zbytečným nepříjemnostem. 

Výpis z REPI

200 Kč/výpis

Zjistěte jak energetické společnosti, firmy poskytující nákupy na splátky či eshopy hodnotí vaši úvěruschopnost.

Výpis z BRKI

200 Kč/výpis

Zkontrolujte vaše údaje týkající se úvěrových produktů a průběhu jejich splácení u bankovních institucí v Bankovním registru.

Výpis z NRKI

200 Kč/výpis

Zkontrolujte vaše údaje o finančních závazcích a průběhu jejich splácení u společností v Nebankovním registru. 

#kolikmam365

499 Kč/rok

Získejte detailní přehled všech závazků v registrech BRKI a NRKI, hodnocení úvěruschopnosti a upozornění v případě změn.

NetAgent

365 Kč/rok

Monitorujte vaše osobní a finanční data na internetu. Předejdete tím zneužívání vašich dat a krádežím identity.

Sledujte nás

×

Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.