Otázky a odpovědi

V portálu kolikmam.cz můžete služby zaplatit těmito způsoby:
Tato platební brána nám umožňuje nejen platby kartami (podporované typy platebních nebo kreditních karet: VISA, MasterCard, Maestro, DinnersClub), ale i push platby, které využíváme k prodloužení platnosti služeb K365 a NetAgent a především pro platby za datové schránky. Jedná se o automaticky generovaný platební link, který obdržíte emailem.
Pokud se rozhodnete využít obdržený link pro úhradu výpisů zaslaných datovou schránkou či prodloužení platnosti služby, bude po kliknutí na tento link nebo po načtení QR kódu čtečkou váš prohlížeč přesměrován na platební bránu GP WEB PAY, kde můžete platbu pohodlně a bezpečně dokončit bez nutnosti předchozího přihlášení do klientské zóny kolikmam.cz.
Pokud si zvolíte platbu přes rychlé platební tlačítko banky, přesměrujeme vás to do vnitřní internetové aplikace. Jednotlivá návodná videa pro jednotlivé banky jsou k dispozici níže.
Česká spořitelna
Československá obchodní banka
Era
Komerční banka
Sberbank
Raiffeisenbank
mBank
PayU opakované platby
pozn. Nejedná se o běžný bankovní převod. Rychlý bankovní převod znamená, že vás brána přesměruje rovnou do vašeho internetového bankovnictví, kde naleznete předvyplněné platební údaje. Banka nám potvrzuje provedení úspěšné platby v okamžiku, kdy potvrzujete platební příkaz, tedy oproti standardnímu převodu nečekáme dva dny na připsání peněz na náš účet a díky tomu vám můžeme okamžitě zprávu i zpřístupnit. Z toho důvodu jsou vypsané jen banky, které tuto formu rychlých převodů přes bránu PAY U poskytují.
Platební link i QR kód je platný, dokud nedojde k provedení platby kterýmkoli způsobem. Dokud jako držitel karty nezadáte údaje o kartě, můžete opakovaně na link kliknout resp. opakovaně načíst QR kód.
Pokud se zaregistrujete do portálu, máte online přístup ke všem výpisům a službám. Vše můžete vyřídit jednoduše z pohodlí domova nebo kanceláře.
Centrální banky po celém světě (už ve více než 100 státech) stále intenzivněji zvažují, že i v souvislosti s klesajícím podílem hotovostních plateb a rostoucí oblibou digitálních kryptoměn časem zavedou vlastní elektronickou měnu (CBDC – Central Bank Digital Currency). A to včetně unijní Evropské…
Návrh zákona o trhu s nevýkonnými úvěry bude regulovat vymáhání dluhů jinými subjekty než exekutory. Přednostně cílí na poskytovatele půjček a na inkasní agentury. Ty dodnes nepodléhají žádným regulím a pravidlům, pouze obecné úpravě. Návrh zavádí nové pojmy a role v oblasti správy nevýkonných…