Jak se registrovat?

Každý zájemce se může pohodlně dostat ke svému výpisu z registrů prostřednictvím kolikmam.cz, ale musí být jeho registrovaným uživatelem. Tato podmínka je zcela zřejmá, vzhledem k tomu, že výpisy obsahují citlivé osobní údaje a je nutné ověření totožnosti žadatele. Do kolikmam.cz se můžete registrovat následujícími způsoby. 

1. VYPLNÍTE REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ 
Nejprve je nutné vyplnit registrační formulář. K dispozici máme formuláře on-line nebo v PDF. Pokud máte cizí státní příslušnost je potřeba zaslat žádost, která má úředně ověřený podpis, tzn. že musíte vyplnit PDF formulář ZDE. 
 
  • formulář v on-line verzi naleznete ZDE. V případě, že vyplníte formulář v on-line verzi, smlouvy k podpisu vám zašleme poštou. 
  • registrační formuláře v PDF verzi naleznete ZDE. Můžete jej zaslat datovou schránkou nebo poštou a my vám smlouvy vrátíme stejnou cestou, kterou jsme je obdrželi, zpět. 
  • registrační formulář můžete vyplnit také osobně v Klientském centru. Registraci u nás vyřídíte na počkání. 
2. ZAŠLEME VÁM SMLOUVY K PODPISU

Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivé osobní údaje, musíme ověřit vaši totožnost. Na základě vyplněného formuláře vám zašleme smlouvy stejným kanálem, kterým jste nám PDF žádost o registraci zaslali. 
 
  • POŠTOU – odešleme zásilku doporučeně do vlastních rukou. Vaši totožnost ověří pracovníci České pošty. Jedno paré smlouvy nám zašlete zpět přiloženou odpovědní obálkou, která je součástí poštovní zásilky obsahující smlouvy.  • DATOVOU SCHRÁNKOU (R4QDCBE) – pokud jsme obdrželi datovou zprávu se žádostí o registraci, zašleme vám smlouvy k podpisu datovou schránkou. Musíte být majitelem této datové schránky. V případě, že jste právnická osoba (PO) a nejste jediným společníkem a jednatelem, zašleme vám smlouvy zpět poštou, aby byla dodržena podmínka ověření totožnosti žadatele.
     3. VRÁCENÍ PODEPSANÉ SMLOUVY A AKTIVACE ÚČTU

Jakmile obdržíme vámi podepsané paré smlouvy, zašleme vám emailem ověřovací údaje pro první přihlášení do portálu. Proces registrace se vám může zdát komplikovaný, ale mějte na paměti, že tím chráníme především vaše osobní údaje.