Jak se registrovat?

Každý zájemce se může pohodlně dostat ke svému výpisu z registrů prostřednictvím kolikmam.cz, ale musí být jeho registrovaným uživatelem. Tato podmínka je zcela zřejmá, vzhledem k tomu, že výpisy obsahují citlivé osobní údaje a je nutné ověření totožnosti žadatele. Do kolikmam.cz se můžete registrovat následujícími způsoby. 

1. ON-LINE BANKOVNÍ IDENTITOU   

Nejjednodušší způsob registrace do našeho portálu. Prostřednictvím svých přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví získáte přístup do světa elektronických služeb. Přístup ke službám získáte jednoduše, bezpečně, odkudkoliv a zdarma.                                                                          

Aktuálně máme k dispozici pro identifikaci klienty AirBank, České spořitelny, ČSOB, Komerční banky a Monety. Seznam bank pro identifikaci je ve shodě s množstvím bank zapojených do BankID.     

                 

Více informací o bankovní identitě najdete ZDE.   

On-line identifikace je možná pouze pro klienty, kteří mají zřízenou Bankovní identitu ve své bance, tzn. zřizovali si Bankovní identitu osobně na pobočce nebo si dodatečně tuto službu aktivovali. Pokud si nejste jistí, doporučujeme prověřit ve svém internetovém bankovnictví nebo na pobočce vaší banky. 

Registraci do portálu lze prostřednictvím bankovní identity realizovat pouze při zakoupení některé z nabízených služeb. Pro registraci bankovní identitou klikněte ZDE.


 

2. PROSTŘEDNICTVÍM REGISTRAČNÍHO FORMULÁŘE A POŠTOVNÍCH SLUŽEB

 

a. vyplníte formulář

Nejprve je nutné vyplnit registrační formulář. Pokud máte cizí státní příslušnost je potřeba zaslat žádost, která má úředně ověřený podpis. Naskenovanou žádost s úředně ověřeným podpisem přiložíte k on-line formuláři.

  • formulář v on-line verzi naleznete ZDE. Při výběru metody doručení zvolíte zaslání poštou a my vám smlouvy k podpisu zašleme. 
  • registrační formulář můžete vyplnit také osobně v Klientském centru. Registraci do portálu zde vyřídíte na počkání. 

 

b. zašleme vám k podpisu smlouvy

Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivé osobní údaje, musíme ověřit vaši totožnost. Na základě vyplněného formuláře vám zašleme smlouvy stejnou cestou, jakou jste je zaslali k nám.

  • POŠTOU – odešleme zásilku doporučeně do vlastních rukou. Vaši totožnost ověří pracovníci České pošty. Jednu kopii smlouvy nám zašlete zpět přiloženou odpovědní obálkou, která je součástí poštovní zásilky obsahující smlouvy.

 

  • DATOVOU SCHRÁNKOU (R4QDCBE) – pokud js
    me obdrželi datovou zprávu se žádostí o registraci, zašleme vám smlouvy k podpisu datovou schránkou. Musíte být majitelem této datové schránky. V případě, že jste právnická osoba (PO) a nejste jediným společníkem a jednatelem, zašleme vám smlouvy zpět poštou, aby byla dodržena podmínka ověření totožnosti žadatele. 


 

c. jakmile nám vrátíte podepsané smlouvy, aktivujeme vám účet

Jakmile obdržíme vámi podepsanou kopii smlouvy, zašleme vám emailem ověřovací údaje pro první přihlášení do portálu. Proces registrace se vám může zdát komplikovaný, ale mějte na paměti, že tím chráníme především vaše osobní údaje.