Jednou z výhod úvěrových zpráv, ke kterým se můžete dostat online prostřednictvím tohoto serveru kolikmam.cz, je nesporně to, že čerpají data z pozitivních registrů. To, že Bankovní i Nebankovní registr klientských informací jsou pozitivní, znamená, že obsahují také informace o řádném a včasném splácení ze strany klientů. Neshromažďují tedy pouze a jen údaje o neplatičích a opožděných plátcích jako některé další takzvané negativní registry. Samozřejmě, že zákazníci s kladnou finanční historií pak mají větší šanci získat finanční produkt za výhodnějších podmínek než ti, kteří své závazky nedodržují. Dá se tedy říci, že naše pozitivní registry jsou spravedlivé. Pokud se totiž z nějakého důvodu dostane negativní informace o vás do jednoho z registrů, a jde přitom o ojedinělou záležitost, kterou jste dokázali dát rychle do pořádku a další pozitivní informace převažují, tak určitě je to pro vás příznivější a spravedlivější vizitka vaší splátkové disciplíny, než kdyby se váš profil sestavoval jen na bázi registru, který eviduje pouze prohřešky.

Tak to bylo jedno pozitivum. Druhým je, že služeb serveru kolikmam.cz využívá stále více klientů. Od spuštění portálu v únoru 2014 bylo jeho prostřednictvím koupeno téměř 700 úvěrových zpráv. Přitom každý další měsíc překonal v počtech ten předcházející. Čím více zákazníků bude kolikmam.cz informovat o jejich finančních závazcích, tím zodpovědnější a rozumnější bude zadlužování v Česku. A to je potřeba. Data z Bankovního i Nebankovního registru klientských informací totiž ukazují, že ke konci prvního čtvrtletí roku 2014 dosáhl objem úvěrů tři a více měsíců po splatnosti (+zesplatněné úvěry) výše 53 miliard Kč a byl o 6 miliard Kč vyšší než před rokem. Podíl těchto hrožených úvěrů na celkovém dluhu se zvýšil o 1 procentní bod. U krátkodobých úvěrů dosahuje dokonce vysokých 10 %. Zatímco problémy se splácením mělo u dlouhodobého úvěru 32 tisíc osob, u krátkodobého úvěru to bylo už 287 tisíc lidí.

Dopad ohrožených úvěrů pak naznačují statistiky osobních bankrotů. Jejich počet se sice v květnu snížil oproti dubnu o 350 na 1 414, ale stále jejich množství za posledních 12 měsíců převyšuje předchozí rok o 6 %. V průměru bylo za poslední rok vyhlášeno měsíčně 1636 osobních bankrotů. Tato neradostná data jen dokazují, jak užitečným nástrojem je portál kolikmam.cz a jeho hlavní produkt: úvěrové zprávy online. Bez běhání na klientská centra či na poštu vám rychle dokáže zprostředkovat informaci o tom, jaké závazky máte a jak je splácíte. Umožňuje vám půjčovat si s rozumem a zároveň vám poskytne rychlý signál v případě, že jste na nějakou splátku zapomněli.  Pak můžete rychle zareagovat a obrátit se na vaši banku či finanční instituci a problém bezprostředně řešit. Solidní finanční instituce to určitě přivítají. Nepřejí si bankroty svých klientů, na rozdíl od většiny poskytovatelů nebankovních krátkodobých půjček.

Vyzkoušejte naše služby

Na portálu kolikmam.cz jsou dostupné informace o fyzických osobách a fyzických osobách podnikajících. Registrovaní uživatelé zde získají přístup k výpisům z registrů a dalším nabízeným službám.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Společný výpis BRKI+NRKI

200 Kč/výpis

Zvyšte vaši šanci na získání hypotéky nebo půjčky tím, že si ověříte údaje v registrech a zjistíte si vaše hodnocení. 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

MůjKredit

100 Kč/výpis

Prokažte vaši důvěryhodnost zaměstnavatelům nebo pronajímatelům nemovitostí zkráceným výpisem. 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Exekuce

40 Kč/dotaz + 25 Kč za detail

Prověřte exekuce u osob a podnikatelů v oficiální databázi. Vyhnete se zbytečným nepříjemnostem. 

Výpis z REPI

200 Kč/výpis

Zjistěte jak energetické společnosti, firmy poskytující nákupy na splátky či eshopy hodnotí vaši úvěruschopnost.

Výpis z BRKI

200 Kč/výpis

Zkontrolujte vaše údaje týkající se úvěrových produktů a průběhu jejich splácení u bankovních institucí v Bankovním registru.

Výpis z NRKI

200 Kč/výpis

Zkontrolujte vaše údaje o finančních závazcích a průběhu jejich splácení u společností v Nebankovním registru. 

#kolikmam365

499 Kč/rok

Získejte detailní přehled všech závazků v registrech BRKI a NRKI, hodnocení úvěruschopnosti a upozornění v případě změn.

NetAgent

365 Kč/rok

Monitorujte vaše osobní a finanční data na internetu. Předejdete tím zneužívání vašich dat a krádežím identity.

Sledujte nás

×

Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.